" "

SAYFAYIKAYDIRIN

Polat, Yılların Tecrübesiyle
Geleceğe Yürüyor

Faaliyet gösterdiği bir çok sektördeki liderliği ve saygınlığı ile öne çıkan Polat, 65 yılı aşkın geçmişi ile Türkiye’nin en köklü ve en güvenilir markaları arasında yer alıyor.

Öncelikli yatırım alanlarından gayrimenkul sektöründe proje geliştirme, yatırım ve yönetim üzerine odaklanan Polat, Türkiye’nin en değerli ve merkezi lokasyonlarında projeler hayata geçirmeye devam ediyor. Türkiye’nin özel sektöreli ile yapılan ilk ve en büyük kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul, projesi dünyaca ünlü mimari tasarım şirketi Chapman Taylor imzalı, Budapeşte’deki dev City Pearl Projesi ve Tuna’nın incisi Duna Pearl Projesi, holdingin uluslararası ödüllü ve hayranlık uyandıran projelerindendir.

Polat, sürdürülebilir bir gelecek içini rüzgâr ve güneş enerjisi öncelikli olmak üzere yenilenebilir ve temiz enerji yatırımlarına odaklanıyor. Polat Enerji’yle Türkiye rüzgar enerjisi sektöründe lider konumun da bulunan Polat, Türkiye dışında Macaristan ve Makedonya’daki yenilenebilir enerji şirketleri ile enerji konusundaki yatırımlarını Avrupa’ya da taşımıştır.

Polat Dış Ticaret ve ALX Polat şirketleri ile başta Macaristan olmak üzere Hollanda ve Yunanistan’da faaliyetlerini sürdürmekte olan Polat Holding, teknoloji tarafında ise Poltech ve Poloptech şirketleri ile büyümektedir.

Köklü geçmişinden kazandığı tecrübesi ile ülkemiz açısından her biri gurur kaynağı olan yatırımlarını hayata geçirmeye devam eden Polat, faaliyet gösterdiği ülkeler, hizmet verdiği insanlar, birlikte çalıştığı iş ortakları ve gayrimenkul, enerji, ticaret, yatırım, hizmet ve teknoloji gibi bir çok sektörün oluşturduğu ekosistem için değeryaratmaya devam etmektedir.

Bizim Hikayemiz

“Piyalepaşa İstanbul”, İstanbul'un en eski ve göz alıcı semtlerinden biri olan Piyalepaşa'da , bir dönüşüm hikayesinin başrolünde yer almaktadır . Piyalepaşa, bölgeye ismini veren Kaptan ı Deryası , Osmanlı mimarisinden güzel örnekler veren çinileriyle ünlü camisi ve deniz ulaşımını kolaylaştıran yapısıyla seneler boyu Osmanlı’nın en önemli merkezlerinden biri olmuştur . Cumhuriyet Dönemi’nde ise büyük bir hızla değişmeye başlayan ve 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren özgün kimliğini yitiren Piyalepaşa, bir çok büyük şehirde olduğu gibi şehrin merkezinde nice zenginlikler barındıran ama bir o kadar da unutulan bir muhit olarak yıllarca kendisine sahip çıkacak birilerini beklemiştir.

Piyalepaşa Gayrimenkul de Polat markasının gücünü , vizyonunu ve misyonunu arkasına alarak bölgeye sahip çıkmış ve Polat imzasının 65 yılı aşkın gücünü “Piyalepaşa İstanbul” projesinde ortaya koymuştur.

“Piyalepaşa İstanbul” Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşımaktadır.

Konut , ofis , otel ve Polat Piyalepaşa Çarşı'dan oluşan yepyeni bir semt olarak tasarlanan proje , 82 bin metrekare alan üzerinde yer almaktadır ve projenin mimarisi İki Design Grup’a aittir . Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan “Piyalepaşa İstanbul”, kademeli cepheleri , geniş saçakları , cumbaları , havuzları ve iç avlu sistemiyle şehrin ve semtin silüetini bozmadan , yeni bir yaşam alanı sunmayı hedeflemektedir.

Bir Zamanlar Piyalepaşa

Piyalepaşa İstanbul; yaklaşık 500 yıl önce Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle Kaptan-ı Derya Piyale Mehmed Paşa tarafından kurulan Piyalepaşa’nın taşıdığı tarihsel mirası, “Geçmişten Günümüze Piyalepaşa Sergisi” ve “Geçmişten Günümüze Piyalepaşa” kitabıyla gözler önüne sererek, tarihi bir semte hak ettiği itibarı yeniden kazandırıyor. Aynı zamanda semt gençlerinin geleceğini güvenle inşa etmek için lise ve üniversite öğrencilerine eğitim destek bursu vererek sosyo-ekonomik ve kültürel bir dönüşümün de öncülüğünü yapıyor. Piyalepaşa, onu tanıyan ve tarihe saygı duyan ellerde yeniden hayat buluyor.

Bilgi almak ve bu 280 sayfa Geçmişten Günümüze Piyalepaşa eserine sahip olmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bilgi Alın

Ödüllerimiz

 • Türkiye’nin En iyi Karma Kullanım ve Konut Yüksek Katlı Bina ödülleriEUROPEAN PROPERTY AWARDS
  Türkiye’nin “En iyi Karma Kullanım" ve "En İyi Konut Yüksek Katlı Bina" ödülleri
 • Dünyanın En İyisi ödülüLONDRA
  “Dünya’nın En İyi İç Mimari Tasarımlı Örnek Daire” ödülü.
 • 11. MediaCat Felis Ödüllerinde Açıkhavada Ünite Kategorileri Bölümü / Raket Kategorisinde birincilik ödülüMEDIACAT FELIS ÖDÜLLERİ
  11. MediaCat Felis Ödüllerinde Açıkhavada Ünite Kategorileri Bölümü / Raket Kategorisinde birincilik ödülü
 • 28. Kristal Elma’da da Dayanıklı Tüketim kategorisinde Bronz; Ev, Konut, Mobilya Dekorasyonu kategorisinde Bronz; Büyük ve Küçük Ölçekli Ambient kategorisinde Gümüş; Açıkhava Kullanımı kategorisinde Bronz Elma ödülüKRİSTAL ELMA
  28. Kristal Elma’da da Dayanıklı Tüketim kategorisinde Bronz; Ev, Konut, Mobilya Dekorasyonu kategorisinde Bronz; Büyük ve Küçük Ölçekli Ambient kategorisinde Gümüş; Açıkhava Kullanımı kategorisinde Bronz Elma ödülü
 • European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) nde “En İyi Örnek Daire İç Mimari Tasarımı’, ‘ En İyi Karma Kullanımlı Proje İç Mimari Tasarımı’ ve ‘En İyi Gayrimenkul Pazarlaması’ ödüllerini aldık.EUROPEAN PROPERTY AWARDS
  European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) nde “En İyi Örnek Daire İç Mimari Tasarımı’, ‘ En İyi Karma Kullanımlı Proje İç Mimari Tasarımı’ ve ‘En İyi Gayrimenkul Pazarlaması’ ödüllerini aldık.
 • 12. Kent ve Yaşam ödülleriKENT YAŞAM ÖDÜLLERİ
  12. Kent ve Yaşam ödülleri sahiplerini buldu.
 • Piyalepaşa İstanbul'a Las Vegas’tan 'İnteraktif Hologram' ÖdülüDSE
  Piyalepaşa İstanbul'a Las Vegas’tan "İnteraktif Hologram" Ödülü
 • European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım MimarisiEUROPEAN PROPERTY AWARDS
  European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Mimarisi
 • 13. Kırmızı ödülüBASIN ÖDÜLLERİ
  Basında En İyi Yüksek Bütçeli Kampanya Ödülü

Sertifikalarımız

Piyalepaşa İstanbul, ABD Yeşil Bina Konseyi tarafından verilen LEED sertifikasıyla yeşil mimarinin tüm avantajlarını sunuyor. Yapım aşamasında çevre tahribatına yol açmadığı gibi, kullanım sırasında da en yüksek verimliliği sağlıyor. Başta enerji ve su tasarrufu olmak üzere;, atıkların azaltılması, bina kullanıcısının rahatının ve veriminin artırılmasıyla işletme ve bakım maliyetleri düşürülüyor. Etkili yalıtımla hem yüksek faturaların hem de karbondioksit salınımının önüne geçiliyor. Ayrıca açık alanlardaki peyzaj tasarımında da az su tüketen bitki türleri tercih edilerek su tüketimi azaltılıyor. Mahalle bazında LEED sertifikasına sahip dünyadaki ve Türkiye’deki ilk projelerden biri olacak Piyalepaşa İstanbul Premium’da, her açıdan makul ve sürdürülebilir bir semt hayatı sizi bekliyor.