SAYFAYIKAYDIRIN

Hakkımızda

Hakkımızda

Dünün Deneyimiyle
Yarının Projeleri

Polat Hakkında

Piyalepaşa İstanbul projesinin arkasında yer alan Piyalepaşa Gayrimenkul, yolunu Polat markasının gücü, vizyonu ve misyonuyla çiziyor. Tarihsel açıdan zengin bir bölgenin geleceğine sahip çıkıyor ve Polat imzasının 60 yılı aşkın gücünü Piyalepaşa İstanbul projesinin her detayına yansıtıyor. Yepyeni bir semt yaratma hayalini gerçeğe dönüştürürken Polat’ın hem tecrübesinden ve köklerinden hem de teknolojik ve yenilikçi yapısından güç alıyor.

Polat Tanıtım Filmleri

Güvenli ve Sürdürülebilir Bir Gelecek

Video title

65 Yıldır Hayata Kattığımız Değer Saniyelere Sığar mı?

Video title

Piyalepaşa Gayrimenkul

Bizim Hikayemiz

“Piyalepaşa İstanbul”, İstanbul'un en eski ve göz alıcı semtlerinden biri olan Piyalepaşa'da, bir dönüşüm hikayesinin başrolünde yer almaktadır. Piyalepaşa, bölgeye ismini veren Kaptan-ı Deryası, Osmanlı mimarisinden güzel örnekler veren çinileriyle ünlü camisi ve deniz ulaşımını kolaylaştıran yapısıyla seneler boyu Osmanlı’nın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Cumhuriyet Dönemi’nde ise büyük bir hızla değişmeye başlayan ve 20. Yüzyılın ikinci yarısından itibaren özgün kimliğini yitiren Piyalepaşa, birçok büyük şehirde olduğu gibi şehrin merkezinde nice zenginlikler barındıran ama bir o kadar da unutulan bir muhit olarak yıllarca kendisine sahip çıkacak birilerini beklemiştir.

Piyalepaşa Gayrimenkul de Polat markasının gücünü, vizyonunu ve misyonunu arkasına alarak bölgeye sahip çıkmış ve Polat imzasının 60 yılı aşkın gücünü “Piyalepaşa İstanbul” projesinde ortaya koymuştur.

“Piyalepaşa İstanbul” bir kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçirilmektedir. Proje, Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşımaktadır.

Konut, ofis, otel ve Polat Piyalepaşa Çarşı'dan oluşan yepyeni bir semt olarak tasarlanan proje, 82 bin metrekare alan üzerinde yer almaktadır. Piyalepaşa Bölgesi’nin tarihinden kaynaklanan kültürel zenginliğinin modern şehrin bir parçası olarak yeniden sunulmasını sağlayacak olan “Piyalepaşa İstanbul”; insan odaklı, çevreye, tarihe, semt halkına saygılı, semt konsepti ile uyumlu tasarımıyla ön plana çıkmaktadır.

Proje, semt duygusunu insanlara yaşatmak üzere bakkalı, simitçisi, manavıyla ündelik hayatın aktığı, kahvelerin yudumlandığı, İstanbulluların özlemini duyduğu sadelik ve huzuru insanlarla buluşturmaya hazırlanmaktadır. Önümüzdeki önemde şehrin merkezi olma özelliğini yeniden kazanması beklenen, büyük markaların şimdiden yatırım yaptığı bir bölgenin belki de semt ruhunu hala yaşatabilen tek özgün yaşam alanı olacak projenin mimarisi ise İki Design Grup’a ait. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan “Piyalepaşa İstanbul”, kademeli cepheleri, geniş saçakları, cumbaları, havuzları ve iç avlu sistemiyle şehrin ve semtin silüetini bozmadan, yeni bir yaşam alanı sunmayı hedeflemektedir.

Polat, yarım asırdır hayata geçirdiği tüm projelerde, işin odağına toplumsal faydayı koyarak bulunduğu bölgeye her anlamda katma değer sağlamayı ilke edinmiştir. Piyalepaşa Gayrimenkul de bu proje ile sadece mekânsal değil, sosyal, kültürel ve ekonomik bir dönüşüme de öncülük ederek, modern ve güvenle yaşanılabilecek bir yaşam alanı yaratmayı hedeflemektedir.

Ulaşım açısından da merkezi konumda yer alan “Piyalepaşa İstanbul”, D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına, Dolmabahçe ve Kağıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın konumuyla ön plana çıkıyor. Ayrıca, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin merkezi noktalarına sadece birkaç dakika içinde ulaşma imkanı sunmaktadır.

Ödüllerimiz

 • Türkiye’nin En iyi Karma Kullanım ve Konut Yüksek Katlı Bina ödülleri
  Türkiye’nin “En iyi Karma Kullanım" ve "En İyi Konut Yüksek Katlı Bina" ödülleri 03.11.2017
 • Dünyanın En İyisi ödülü
  “Dünya’nın En İyi İç Mimari Tasarımlı Örnek Daire” ödülü. 14.12.2016
 • 11. MediaCat Felis Ödüllerinde Açıkhavada Ünite Kategorileri Bölümü / Raket Kategorisinde birincilik ödülü
  11. MediaCat Felis Ödüllerinde Açıkhavada Ünite Kategorileri Bölümü / Raket Kategorisinde birincilik ödülü 01.11.2016
 • 28. Kristal Elma’da da Dayanıklı Tüketim kategorisinde Bronz; Ev, Konut, Mobilya Dekorasyonu kategorisinde Bronz; Büyük ve Küçük Ölçekli Ambient kategorisinde Gümüş; Açıkhava Kullanımı kategorisinde Bronz Elma ödülü
  28. Kristal Elma’da da Dayanıklı Tüketim kategorisinde Bronz; Ev, Konut, Mobilya Dekorasyonu kategorisinde Bronz; Büyük ve Küçük Ölçekli Ambient kategorisinde Gümüş; Açıkhava Kullanımı kategorisinde Bronz Elma ödülü 01.11.2016
 • European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) nde “En İyi Örnek Daire İç Mimari Tasarımı’, ‘ En İyi Karma Kullanımlı Proje İç Mimari Tasarımı’ ve ‘En İyi Gayrimenkul Pazarlaması’ ödüllerini aldık.
  European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) nde “En İyi Örnek Daire İç Mimari Tasarımı’, ‘ En İyi Karma Kullanımlı Proje İç Mimari Tasarımı’ ve ‘En İyi Gayrimenkul Pazarlaması’ ödüllerini aldık. 27.10.2016
 • 12. Kent ve Yaşam ödülleri
  12. Kent ve Yaşam ödülleri sahiplerini buldu. 27.05.2016
 • Piyalepaşa İstanbul'a Las Vegas’tan 'İnteraktif Hologram' Ödülü
  Piyalepaşa İstanbul'a Las Vegas’tan "İnteraktif Hologram" Ödülü 01.04.2016
 • European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Mimarisi
  European Property Awards (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Mimarisi 30.09.2015
 • 13. Kırmızı ödülü
  Basında En İyi Yüksek Bütçeli Kampanya Ödülü 26.05.2015